G.BENEDIKT

S více než stoletou tradicí patří společnost G.Benedikt k tradičním výrobcům porcelánu na Karlovarsku. Její historie se začala psát v roce 1882, kdy bratři Benediktové založili ve Dvorech továrnu na porcelán. Ta byla na počest svých zakladatelů pojmenována „Gebrüder Benedikt“.

První porcelánové výrobky pro hotely a restaurace, které tvoří hlavní sortiment současné firmy, se v podniku začaly vyrábět v roce 1958. Tehdy byly do výroby zavedeny nové kolekce hotelového porcelánu Princip, Praha, Diana, Forta, Melodie a Kent. Postupně se v tehdejším Československu stal závod výhradním výrobcem porcelánu pro hotely a gastronomii.

Současná firma G.Benedikt Karlovy Vary vyrábí sortiment pod svými obchodními značkami G.Benedikt, Lilien Austria a Langenthal Swiss, které jsou zaměřeny na profesionální klientelu pro hotely a gastronomii. Díky této konstelaci má firma v podstatě tři domácí trhy, český, rakouský a švýcarský, na které směřuje zhruba padesát procent celkové výroby. Z exportních trhů jsou nejdůležitější státy Evropské Unie a USA, firmě se daří prosazovat i ve vzdálených zemích jako Arabské Emiráty, Mexiko a Asie.

V náročném prostředí se česká firma prosazuje především díky perfektnímu servisu a vysoké kvalitě porcelánu. Přidanou hodnotou je podglazurová dekorace a vývoj nových výrobků dle současných trendů gastronomie.

http://www.hotelovy-porcelan.cz/