Iveco Daily - „Mezinárodní dodávka roku 2015“

IVECO 

Suroviny pro restaurace českého pavilonu na EXPO 2015 Milano přiváží nová Iveco Daily.

Nová Daily je zcela nově koncipovaný vůz s nejlepším objemem a kapacitou ve své třídě, řidičským komfortem srovnatelným s osobním autem a dále optimalizovanou ovladatelností a spotřebou paliva. Třetí generace lehkého užitkového vozu Iveco se z 80% sestává z nových komponentů.

Díky své dlouholeté spolehlivosti, efektivnosti a všestrannosti se vozy Daily staly ve své kategorii základním pojmem. Nová Daily si zachovala svou klasickou stavbu podvozku z tuhých podélníků „C“ profilu, která zaručuje robustnost, trvanlivost a jednoduchou montáž nástaveb.

Třetí generace Daily zaručuje značnou úsporu paliva, podstatně nižší provozní náklady (průměrná úspora paliva u různých verzí vozu dosahuje 5,5%) a nejlepší výkon ve své kategorii, přičemž nabízí širokou škálu motorů a převodovek.

Vozy disponují špičkovými technologickými řešeními například novým systémem zavěšení předních kol (QUAD-LEAF), jenž nabízí vyšší nosnost a světlou výšku. Nově od letošního roku může být Daily nabízena novou 8-stupňovou automatickou převodovkou HI-MATIC, která zaručuje vysoké standardy flexibility, efektivity, spotřeby paliva a tím i maximální cestovní komfort.

Vůz je vybaven pokročilými telematickými systémy a nejmodernějšími bezpečnostními technologiemi, jako je systém IVECONNECT, který umožňuje jednoduché a integrované ovládání elektronických a navigačních systémů, moderních systémů ADAS a nástrojů k řízení vozového parku.

Řidič Nové Daily může těžit z pohodlnějšího a tiššího interiéru kabiny, která nabízí komfort srovnatelný s luxusními automobily. Výhodou je také špičkový ergonomický design ovládacích prvků, dokonalejší zvuková izolace, účinnější klimatizace a komfort při řízení, který je optimalizovaný při jakémkoli zatížení vozu. Iveco ale nezapomnělo ani na skutečnost, že Daily je především auto určené k práci a jako takové potřebuje řadu uzavíratelných i otevřených přihrádek pro uložení potřebných dokumentů.

Iveco šlo vždy cestou udržitelné mobility a technologických inovací, což dokazuje fakt, že vozy jsou nabízeny také ve verzích na zemní plyn a elektřinu.

Daily je “globální” vůz: do dnešního dne bylo prodáno přes 2,6 milionu vozů Daily ve více než 110 zemích celého světa. Daily se vyrábí v závodě Iveco Suzzara poblíž Mantovy v Itálii, kde společnost v nedávné době významně investovala do modernizace výrobních linek.